برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
تاریخ : شنبه 30 تير 1397
کد 1217

اجرای رتبه بندی پرستاران با صدور پرونده صلاحیت حرفه ای

اجرای رتبه بندی پرستاران با صدور پرونده صلاحیت حرفه ای
اجرای رتبه بندی پرستاران با صدور پرونده صلاحیت حرفه ای
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سبب سطح بندی آن ها در مراکز درمانی می شود.
اصغر دالوندی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور اظهار کرد: صدور پرونده صلاحیت حرفه ای ویژه پرستاران یکی از موضوعات و بحث های مطرح امروزه در سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت است که با تشکیل جلسه شورای هماهنگی این موضوع روشن می شود.

وی با اشاره به اینکه احکام اعضای مرکزی شورای هماهنگی برای انجام کارهای مختلف از جمله بررسی و صلاحیت حرفه ای پرستاران به وسیله وزیر بهداشت صادر می شود، افزود: برای تشکیل شورای هماهنگی در ابتدا باید دبیرخانه شورای صلاحیت با حضور نماینده نظام پرستاری، رئیس دانشکده پرستاری و نماینده معاونت پرستاری وزارت بهداشت برگزار شود.
دالوندی بیان کرد: صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران با هدف تعیین شاخص ها و جایگاه علمی پرستاران است و شورای هماهنگی در سطح استان ها بر اساس شاخص های صلاحیت حرفه ای تشکیل می شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور تاکید کرد: صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران باعث می شود که پرستار حرفه ای از غیر حرفه ای در مراکز درمانی و بیمارستان ها تمیز داده شود و در این طرح سنوات خدمت حداقل ۵ سال است.
وی اضافه کرد: صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران باعث می شود تا رده های پرستاری در مراکز درمانی مشخص و میزان اثربخشی خدمات برای مردم تعیین شود.
دالوندی گفت: صدور صلاحیت حرفه ای تعهدی را برای پرستاران به همراه می آورد تا درجوامع قانونی پاسخگوی اقدامات بهداشتی و درمانی خود باشند و مهارت و شایستگی حرفه ای این حرفه با صدور این صلاحیت حرفه ای پرستاران در بین آنها ارتقا پیدا می کند.